jak vytvořit formulář   otázka

VB.NET

Zdravím všechny Guru VB,

Nejdříve chci upozornit, že se teprve učím a zdokonaluji ve VB, to proto, abych předešel nějakému nedorozumění. Chtěl jsem se zeptat, zda by mi mohl někdo poradit, dělám formulář, to je jedno jaký prostě si ochcanuji nějakou A4, nějaké lejstro, to si dám jako background a tady už mám jeden problém, jak si nastavit správnou velikost VB formuláře? Potom si tam nahážu nějaké ty text boxy, check boxy atd. Tisk bych provedl přes "formPrint()", ale když to udělám tak buď to není přes celou A4 nebo, když použiju větší obrázek tak je tam zase jen část :-(. Proto se obracím na Vás zkušenější, kteří, by mě mohly nasměrovat, jak se tohle dělá, nebo poradit jak upatlat nějaký ten tiskový výstup, který by se podobal tomu papírovému. Ať jsem hledal, jak jsem hledal, nic jsem nenašel :-( .

nahlásit spamnahlásit spam -3 / 3 odpovědětodpovědět

Jestli jsem vás dobře pochopil, potřebujete, aby byl obrázek přes celý formulář, a ne uříznutý.

Použijte vlastnost Stretch Image

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

Jinak pro nastavení velikosti formuláře jsou vlastnosti width a height.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

na to jak vyplnit obrázek na formu na pozadí, tak na to jsem došel. Mě spíš zajímá jak si nastavit aby se mi textBoxy a další součásti formu při změně velikosti chovaly a zůstávaly, tam kde potřebuji a zvětšovaly se zvětšením formu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Skúste sa pohrať s vlastnosťami Dock a Anchor .

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, řekl bych že vlastnost Anchor je to co hledáte. Každá vizuální komponenta má tuto vlastnost která říká, ke které straně má být prvek ukotven v případě změny formuláře (nebo jiného nadřazeného prvku). Pokud nastavíte anchor k pravé i levé straně, komponenta se bude zvětšovat/změnšovat spolu s formulářem.

Vlastnost anchor je vždy vzhledem k nadřazenému ovládacímu prvku. Tzn. pokud máte na formuláři panel a v něm tlačítka, tak anchor na panelu bude reagovat na změnu velikosti formuláře a anchor na tlačítkách bude reagovat na změnu velikosti panelu.

Doufám že Vám to pomůže

Pěkný den

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Už zase dal nějaký kretén nějakému začátečníkovi mínus? Má cenu ještě něco říkat, když to májí někteří jedinci zapotřebí, tak ať si tim zvyšujou ego...

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

A abych to ještě trochu upřesnil, jestli jste někdo pracoval s acrobatem kam se dá nainportovat obrázek na ten obrázek naplácat textBoxy, CheckBoxy atd. a když to chci vytisknout, jsou tam, kde jsem je nastavil. A chtěl bych toto dělat, ale ve VB.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback