XNA   otázka

XNA

Chtěl bych se zeptat, začínám s XNA, a zasekl jsem se najedne veci. Jde o věc ktera se týka nejakej nahraneho objektu (např 2Dtexuta), když je objekt pevný a nemeni svoje souradnice, tak je pomerne lehké zaridit ze si tam dám na presne na dané misto neviditelný rectangle a pak pomoci metody Contains kontorlovat jeslit jsme na nej klikl, a po te udelal nejakou akci. Jenže kdyz sem to chtel to stejné udelat na muj vlastni objekt nejaký(např tu Texturu), tak to metoda Contains neslo pouzit. Jde o to aby, když na objekt kliknu aji v jinyh souradnici aby reagoval. Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 3 / 3 odpovědětodpovědět

Omlouvam se, že jsem přizpevek poslal jako nepřihlašeny.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 3 odpovědětodpovědět

Aha, takže se pomoci nedočkám? Problém bych shrnul tak, že nevím jak zajistit aby se nějaká akce spustila při kliknutí na objekt bez toho abych použil neviditelný rectangle. Pomocí událostí jsem to řešil, jenže XNA události nepodporuje. Byl bych rád kdyby mi někdo pomohl, asi vidím ale že budu muset na jiné forum, nebo to nějak zkoušet pořad sám.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Stačí v Update prečítať súradnice myši, porovnať so súradnicami objektu a v prípade zhody niečo vykonať.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Aha :-), takže nějaká neviditelný rectangle nepotřebuji, budu jen testovat souřadnice myši a objektu :-) Díky za radu

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback