potřebuju poradit ve VBA   otázka

VB6/VBA

Dobrý den,

jsem neznalý v programování VBA, ale potřebuju v XLSX tabulce naprogramovat buňku, která umí změnit barvu textu na základě hodnot.

př. buňka A1 zapsáno číslo např. 10,23 / buňka B1 slovo-nahoru / a v buňce C1 9,15. Při správnosti predikce zůstane barva písma automatická a při opaku červená. Dále je zapotřebí aby se v buňce B1 dalo psát více výrazů ( nahoru, nebo dolu, nebo rovná se )

Zkusil jsem to v podmíněném formátování a zde pokud jsem vše dobře vyskoušel toto nefunguje.

Pro shrnutí: v buňce B1 může být zapsáno ( nahoru,dolu, nebo rovná se ) a pokud posouzení mezi hodnotou C1 k A1 je v souladu = písmo barva černá, opak červená.

snad mě někdo zachrání

předem děkuju Ladislav

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

pokud jsem to dobře pochopil, tak lze použít podmíněné formátování (pomocí vzorce). Hledejte pod názvem "Určit buňky k formátování pomocí vzorce". Pokud zadaný vzorec vrátí "Pravda", na buňku se aplikuje podmíněné formátování. Vzorec může vypadat nějak takto:

=KDYŽ(A$2="nahoru";A$1>A$3;KDYŽ(A$2="dolu";A$1<A$3;KDYŽ(A$2="rovná se";A$3=A$1;NEPRAVDA())))=NEPRAVDA()

Formátujete-li větší oblast, adresy ve vzorci se samozřejmě posouvají (absolutní / relativní adresa).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

děkuju za odpověď,vše jsem otestoval a na mojí potřebu to nejde, zřejmě jsem se špatně vyjádřil

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback