Pravé tlačítko myši   zodpovězená otázka

VB.NET

Dobrý den,

mám možná úplně hloupý dotaz, ale nevím, jak to vyřešit:

Vytvářím ve visual basicu 2005 aplikaci. Mám Form1, na Form1 je Panel1 a na Panelu1 je Button1

Potřebuju aby to fungovalo takto:

1. když kliknu na Button1 levým tlačítkem myši, provedou se normálně příkazy, které jsou v Button1_Click napsány

2. když kliknu na Button1 nebo na Form1 nebo na Panel1 (prostě kdekoliv v okně aplikace) pravým tlačítkem myši, provede se jiný příkaz (např. Msgbox("kliknul jste pravým tlačítkem") nebo Button1.text = "kliknul jste pravým tlačítkem".

Nevím jak naprogramovat podmínku 2. ("Když kliknu pravým tlačítkem, ať se stane...")

Potřebuju tento princip využít ve složitější aplikaci, abych mohl pravým tlačítkem potvrzovat příkazy.

Hledal jsem to v Eventech, ale tam je jen MouseDouwn, MouseClick, MouseUp, atd. a není tam rozlišeno, zda se jedná o levé či pravé tlačítko.

Pokud by mi někdo poradil, byl bych velice rád. Hodně by mi to pomohlo, obrovsky by to zvýšilo pohodlnost ovládání aplikace.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V události MouseDown je informace o stisknutém tlačítku v argumentu e (MouseEventArgs).

nahlásit spamnahlásit spam 7 / 7 odpovědětodpovědět

Děkuji, snad to tam najdu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Jako odpověď mi to stačí, děkuji

jen nevím, jak vaši odpověď označit jako odpověď

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

musíte sa zaregistrovať

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Jako zaregistrovaný a přihlášený vidíte u svých dotazů tuto možnost. V opačném případě označují odpovědi moderátoři webu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback