Dvě myši na jednom PC   otázka

VB.NET

"Pracuji" na aplikaci, ve které bych chtěl využít hardware myši k jinému účelu, než je hýbání kursorem. Prostě bych chtěl mít v PC zapojené dvě myši, jedna by sloužila k účelu, ke kterému je určená, druhou by využívala jen ta má aplikace.

Je možné toto nějak vyřešit?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

DirectX (DirectInput). Např. Rag Doll Kung Fu podporuje ovládání více myšmi.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Omlouvám se, ale toto mi moc nepomohlo. Nejsem žádný velký "programátor", takže já potřebuji konkrétní příklad použití.

Je mi jasné, že po vás nemůžu chtít, abyste mi někdo psal kód, přesto bych uvítal příklad kódu, jak použít v aplikaci dvě myši. Strávil jsem hledáním dva dny života, ale bez úspěchu. Pokud byste někdo o něčem věděl, tak to uvítám...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ak neviete používať knižnicu DirectInputu, odporučil by som Vám nainštalovať si DirectX SDK, tam sú príklady aj pre C#, aj pre C++, snáď Vám to pomôže. Prípadne, nemusíte používať Managed DirectX, sú aj iné .NET wrappery pre DirectX. Ktorý z nich je najlepší, bohužiaľ neviem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V tom případě se do toho ani nepouštějte, to co chcete udělat není v žádném případě záležitost pro začátečníky a DirectX je dost komplikovaná věc.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Aj Direct Input?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Aj Direct Input?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ještě jednou prosím...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Prepáčte, neviem, ako sa stalo, že to tam je dvakrát, ale nechcel som. Mohli by ste teda odpovedať na otázku?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přesně takovou odpověď jsem čekal...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pak ani nebylo nutné se ptát...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

myslím, že by Vám mohlo pomoci tohle: http://grouplab.cpsc.ucalgary.ca/softwar...

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Po letmém shlédnutí by to mohlo být užitečné. Až bude čas, tak se na to podívám hlouběji. Dík.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem se na to podíval podrobněji...

Je to přesně to, co jsem potřeboval, nicméně bohužel to nemohu donutit, aby při použití více myší tyto myši spolupracovali se standardními prvky, jako např. klasická tlačítka, textboxy, checkboxy, atd (což je dost zásadní problém :) ).

Pokud např. přiřadím události Click nebo MouseDown (třeba nad tlačítkem "Konec") kód třeba "Me.Close()", tak to provede to "Me.Close()" kdykoli, pokud stisknu tlačítko myši, i když se nachází na druhé straně monitoru, prostě to nerozlišuje, kde se nachází kursor...

Jediný způsob, jak to donutit, aby to pracovalo tak jak potřebuju, je např.:

Private Sub Konec_MouseDown(ByVal sender As System.Object, ByVal e As Sdgt.SdgMouseEventArgs) Handles SdgManager1.MouseDown
  if (e.X>20) And (e.X<50) And (e.Y>80) And (e.Y<100) then 'což jsou souřadnice tlačítka Konec
     Me.Close()
   end if
End Sub

Nemáte někdo nápad, jak z toho ven?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To nejde už z principu Windows, ani na vícedotykových displejích nelze ovládat více standardních ovládacích prvků současně více dotyky...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mám tuto odpověď chápat tak, že jediný způsob, jak to řěšit, je ten můj příklad?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback