SQL Server Express & IIS   otázka

SQL, Databáze

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s IIS 7 a SQL Server Express 2008 R2. Co jsem vygooglil, tak Express verze má nastavenou vlastnost AUTO CLOSE na ON, tak jsem to dal na OFF u všech databází. Ale že bych se zbavil problému, to mi nějak nepřijde. Vždycky když po delší době přijdu na nějakou stránku, která není v cachi na serveru a na které se načítají data ze SQL Serveru, tak se někdy načítá i půl minuty; pak už je to ok. Jinak se to zobrazuje rychle. Jako by tam stále byla daň za start či nějaký process, co souvisí se SQL Serverem.

Předem děkuji za jakoukoli radu či zkušenost

Jirka Švestka

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak jste přišel na to, že ten požadavek trvá tak dlouho při komunikaci s databází? Nemůže být problém na straně webového serveru? Například terminace Application Pool po nějaké době. To obvykle trvá při delší nečinnosti nejdéle.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Také se přikláníl k názoru p.Jechy. Určitě bych takto od boku nestřílel možné příčiny a spíše šel po její stopě.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrá otázka, jak jsem na to přišel, že je to právě SQL Server? Střela od boku s přikloněním, že jsem někde četl, že lidé mají problém s Express verzí na IIS. To, co jsem měl nastavit, to mám. Ale to mi nepomohlo, takže třeba bude problém s Application Pool, jak jste se zmínil, nebo někde. Co se týče Application Pool, tak jsem se zrovna podíval, co mám nastavené v Advanced Settings: Identity = Network Service, Idle-time out = 0, Recycling 03:00 ráno, Load User Profile = False a ostatní vlastnosti jsou Default, dá se říci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

První, co bych zkontroloval, je hodnota recyklace - Application Pool se ruší z paměti právě v tuto dobu. Existují ale také situace, kdy se ukončení i mimo tento termín.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback