Jak přidat uživatele bez CreateUserWizard   otázka

ASP.NET WebForms, Databáze

Zdravim,

používám pro přihlašování provider AltairisWebSecurity a nevyhovuje mi komponenta CreateUserWizard, chtěl bych si udělat formulář pro vtváření uživatelů sám. Vložit uživatele do databáze asi nebude problém, jediné co vnímám jako komplikaci je správné uložení hesla kvůli hashi.

Jakým způsobem uložit heslo aby bylo ve správném hash formátu?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1)skúste si prispôsobiť CreateUserWizard, je dosť flexibilný.

2)Ak už musíte použivať vlastný formulár, pracujte s Membership providerom, nie priamo s DB.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je nesmysl něco vkládat přímo do DB,tím pádem odpadá i Váš "problém" s ukládáním hesla. Kvůli těmto záležitostem právě používáte providera,využijte tedy jeho fcí. Jak psal již kolega předemnou,komponenta CreateUserWizard není až tak složitá a uzpůsobit si ji k obrazu svému,není tak náročné

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No mě jde zejména o to že chci používat stejný formulář jak pro vkládání uživatele tak pro jeho editaci. Například změnu hesla ale musím řešit přes ChangePassword a jak řešit editaci uživatele mě nenapadá jinak než přes vlastní formulář a vkládání do databáze.

Budu, rád pokud mi poradíte jak toto vyřešit ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pane Bože, už som povedal. Ak to je nutné, môžete použiť vlastný formulár. Ale komunikujte s MemberShip providerom.

Objekt membership providera získate touto funkciou:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Hop, nie je to funkcia, ale vlastnosť(Property).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback