Process.start a čtení výstupu   zodpovězená otázka

VB.NET

Zdravím,

hledám už hodnou chvílí a zatím se mi nedaří co potřebuji. Chci ve VB2008 spustit pomocí Process.start program, který do konzole vypisuje aktuální stav své operace a já bych potřeboval průběžně číst obsah té konzole ale zároveň počkat v mém programu až se process dokončí.

Dokázal by mě někdo nakopnout správným směrem?

Děkuji moc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

Pečlivě pročtěte sekci Remarks.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji za nasměrování. Podobný kód jsem také našel nicméně mi to stále vrací nothing a až po skončení procesu :c(

Jde mi o to že z mého programu spustím FFMPEG s převodem videa a v konzoli se zobrazuj postup převodu a já bych chtěl tento postup přenést do své aplikace, ale prostě se mi nedaří zachytávat výstup z toho FFMPEGu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

FFMPEG je prasácky napsané opensource, které nefunguje tak jak má. Pokud zkusím zachytávat výstup např. z ipconfig, funguje bez problémů:

Module Module1
  Sub Main()
    Dim newProcess As New Process
    AddHandler newProcess.OutputDataReceived, AddressOf Process_OutputDataReceived
    newProcess.StartInfo.RedirectStandardOutput = True
    newProcess.StartInfo.UseShellExecute = False
    newProcess.StartInfo.FileName = "C:\Windows\System32\ipconfig.exe"
    newProcess.Start()
    newProcess.BeginOutputReadLine()
    Console.ReadLine()
  End Sub
  Private Sub Process_OutputDataReceived(sender As Object, e As DataReceivedEventArgs)
    Console.WriteLine(e.Data)
  End Sub
End Module
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S IPConfig to sice jde, ale s FFMPEG bohužel ne :c( Zkusím ještě projít parametry FFMPEG jestli se tam nenajde něco co by mi pomohlo, ale díky za pomoc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Však jsem psal, že FFMPEG je debilně (nestandardně) zbastlený opensource hnus. U každé normální konzolové aplikace pro Windows to musí fungovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S tím souhlasím bohužel pro moje potřeby je nutný. Nicméně už mi to funguje jak potřebuji :c) Díky za nakopnutí :c)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nakonec jsem našel toto a to funguje. Nevím do jaké míry je to košér, ale dělá to co potřebuji po pár úpravách :c)

http://www.codeproject.com/articles/2097...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

No, takže celý problém tkví v tom, že idiotský FFMPEG používá chybový výstup pro všechny zprávy - není divu, že ze standardního výstupu se nic nezachytí...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback