Pomoc s chybou   otázka

VB.NET

Na Form mám TabControl a na jednu z jeho kariet som pridal CheckBox. Odvtedy sa program nedá spustiť a vyhodí túto hlášku :InvalidOperationException was unhandled

An error occurred creating the form. See Exception.InnerException for details. The error is: The form referred to itself during construction from a default instance, which led to infinite recursion. Within the Form's constructor refer to the form using 'Me.'

Vôbec tomu nerozumiem, je to záhada. Ak ten check box zase odstránim, alebo preložím na inú kartu , tak program funguje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dajte sem kód Form.vb, prípadne aj Form.designer.vb . Odhadom môže ísť o to, že siahate v konštruktore Formu priamo na členy triedy. oužite Me.niečo namiesto niečo .

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ten checkBox predsa nevytváram kódom ale visuálne z nástrojovej lišty.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Samotné přidání CheckBoxu na formulář to nemůže způsobovat. Způsobuje to nějaký váš kód.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Čiastočne sa blížim k vyriešeniu. Pri zobrazení karty (tabPage3) nastáva udalosť TabPage3_Layout, v ktorej mám nejaký kód. Nevedno prečo sa táto udalosť spustí (a to len pri tejto jednej karte a nie pri ostatných) ešte v čase konštruovania Formu resp. ostatných Controls a to spôsobuje túto chybu .

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co je tam za kód a proč to je v této události?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No nie som v tých udalostiach profík, ale potrebujem spustiť kód pri prvotnom zobrazení karty.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Takže aby som to uzavrel, problém bol v tej udalosti, kde pri niektorých komponentách dochádza za mne nejasných okolností ku kolízii.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback