určitý počet DropDownList   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli někoho nenapadá jak udělat to, že do proměné si napíšu číslo 12 a díky tomu se mi zobrazí 12 DropDownListů?

Děkuji předem za každou radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Napadá,ale jedná se dle mého o tak nesmyslný požadavek,že se skoro zdráhám dát řešení. Proto bych se nejdříve zeptal na logický a oprávněný argument pro takové "nezvyklé" řešení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nebo zeptám se takto: Co byste mi doporučil, pokud chci mít tabulku s více záznamy, a chci tam mít Vkládání,mazání a editování záznamu? Nejlepší se mi zdá DetailsView, ale te nzobrazuje pouze jeden záznam...:/

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Záleží v jaké formě chcete data zobrazovat,můžete pak použít některé z vestavěných komponent (GridView,FormView,DetailsView,..) nebo si napsat komponentu vlastní.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nakonec jsem použil listview, ale teď se zase snažím přijít na to, jak tam dostat i data z více tabulek... jiné tabulky( z jiněho sql data source).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud již Vaše aplikace nabývá "větších" rozměrů,který má za následek nutnost používat několik datasourcerů v rámci jedné stránky či control,tak Vám doporučuji si nastudovat LINQ nebo EF(EntityFramework).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Řekl bych že LINQ zvládnu, ale prostě nevím ja kdo jedné tabulky napsat treba jmeno z jedne tabulky a pak treba cinnost z druhe tabulky...tyto tabulky mam spojene pres id..kazdy clovek ma id, v jedne tabulce je u id uvedeno jmeno napr., v druhe cinnost napr...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback