Insert hodnoty z jiné tabulky   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den,mám následující problém:

do tabulky(Insert) zadavam id_treninku, ID_hrace, a Ucast....ale potrebuju abych nemusel zadavat ID_hrace, ale misto toho zadat pouze JmenoHracec, ktere mam v jine tabulce a automaticky se doplnilo ID_hrace(povinny udaj). Nevim jestli to nejak jde pres Insert?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Opět pomocí JOIN,který už ovládáte ,viz.předchozí topics.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ovládám, ale nevím si rady....Kdyz potom totiz zadam jmeno a nezadam to ID hrace tak to rve ze to to ID hrace proste chce...

InsertCommand="INSERT INTO [Ucast_trenink2] ([ID_treninku_ucast], [ID_hrace_ucast], [Ucast]) VALUES (@ID_treninku_ucast, @ID_hrace_ucast, @Ucast);select * from Ucast_trenink2 As U join Hraci As H ON H.IDHrace=U.ID_hrace_ucast"

Nevím jak tam dát místo toho ID_treninku_ucast aby stačilo zadat JmenoHrace..:/

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Taky by mě zajímala odpověď, řeším teď stejný problém....:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Evidentně neovládáte. Vždyť stále vybíráte vše z obou tabulek,vždyť už jen stačí v rámci insertu vložit libovolný vybraný sloupec. Jak již někdo navrhoval,naučte se řádně jak pracuje JOIN funkce. Nemá cenu programovat něco na bázi SQL,když SQL neovládáte (alespoň základy).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Evidentně nechápete v čem mám problém, protože to co jste napsal je s prominutím blbost...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A zároveň bych Vás chtěl poprosit abyste už nereagoval na mé dotazy, protože nepotřebuju tyhle arogantní odpovědi ;) Hezký dne

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

No evidentně vy nevíte,takže bych být Vámi moc rukama nemáchal. Problém je v tom (a je to naznačeno i v reakcích předemnou),že vy z tabulek uděláte v podstatě jen výběr všeho - tj.přijde mi,že moc nevíte co vlastně děláte (na Vaši aktuální operaci není ani třeba JOIN).

Já bych to řešil nějak takto(berte v potaz jen teoreticky,píšu z hlavy):

INSERT INTO tables (column1,column2,column3,...)
FROM SELECT a.column1,a.column2,a.column3,b.column1,b.column2,b.column3
FROM table1 a
LEFT OUTER JOIN table2
ON a.column = b.columnt

jde opravdu o kód pro inspiraci,nicméně byste z něj měl pochopit k čemu JOIN je a jak funguje. I když jak psal kolega výše,doporučuji Vám tyto základní funkce T-SQL nastudovat.Jinak budete stále tápat podobně jako teď (berte v potaz,že se "babráte" s naprostou prkotinou)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback