ListBox - nastavení DisplayMember   otázka

VB.NET

Dobrý den,

prosím o radu s listBoxem.

Do listboxu vkládám jako Item instanci svoji třídy a přes property DisplayMember mu řeknu, jakou property z moji třídy chci zobrazit.

To funguje správně pokud chci zobrazit hodnotu jedné vlastnosti, ale co když chci zobrazit nějak naformátovaný text z více property?

Dám příklad: moje třída má vlastnost UserName a CreateDate každou zvlášť není problém zobrazit, ale já bych chtěl aby se v listboxu objevilo: "12/03/2013 - Franta Novák". Je nějaký způsob jak to nastavit přímo v DisplayMember aby to listbox pochopil, nebo to nejde? Zatím to řeším tak, že jsem do svoji třídy přidal metodu která mi vrací string v požadovaném tvaru, ale to mi nepříjde moc košér, zasahovat do třídy kvůli drobnosti ve zobrazení dat.

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jedině do třídy přidat další vlastnost, která by v Get vracela UserName & CreateDate a tu potom nastavit jako DisplayMember.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To jsem udělal, ale myslel jsem jestli to nejde nějak bez zásahu do třídy.

Tak já to tak nechám i když se mi to moc nelíbí.

Každopádně děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud chcete použít DisplayMember, tak to jinak nejde.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback