Změna vzhledu systémové komponenty   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Zdravím,

myslím, že podle titulku je jasné co potřebuji. Pan Jecha nepřímo řekl zde

http://www.vbnet.cz/forum-tema--644-zmen...

že změnit barvu lze, ale že je to "složitější kus". Zajímá mne tedy, jak složitý ten kus je a jestli je možné měnit ten vzhled.

Zajímám se o to, protože mě zajímá jestli se dá přinutit tabcontrol aby se vykreslil otočený o 90° doleva. Tak, aby záložky byly na straně.

Je to tedy možné? Jak?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud chcete mít vlevo POUZE ZÁLOŽKY tak to jde s minimálním úsilím pomocí nastavení vlastnosti Alignment u TabControl na Left (můžou být i dole a vpravo).

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Omlouvám se, to je zaviněno jen mojí nevšímavostí, ale i tak mne zajímá, jestli, popř. jak lze měnit vzhled sys. komponent.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejsnadnější je to u komponent které podporují OwnerDraw což je především ListBox a ListView.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Mám drobný problém s tím zarovnáním nalevo. Nezobrazují se texty záložek. Nevíte čím to může být?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pravda, teď jsem to zkoušel a mě se ty texty nezobrazují také. Dá se to vyřešit nastavením Appeareance na Buttons nebo FlatButtons ale potom to zase vypadá nestandardně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback