nefunguje form2.show   zodpovězená otázka

VB.NET

Dobrý den ve VB 2008 mi nefunguje

form2.show

Jsem si jist že mi to fungovalo a najednou nic.

Nemohu se dostat do druhého formuláře,kde dělám chybu?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem to vyřešil pomocí komponenty Panel

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Z otázky není jasné zda-li je form2 instance již nějakého vytvořeného formu, pokud tedy máte vytvořený form2 ve vývojovém prostředí musíte to udělat takto:

Dim frm2 As New Form2
frm2.Show

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Form2.Show() funguje i bez explicitního vytvoření instance...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A já to dělám otrocky s explicitním vytvořením instance, od VS verze 2003, tak diky, ve VB6 se to tak delalo bezne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Když se to volá bez explicitního vytváření instance, kdo to za vás udělá? O to se stará VB nebo .NET?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Toto je specifická vlastnost VB.NET, C# nic takového neumí. Pracuje se s tím stejně jako se statickou metodou, ale mechanismus za tím ukrytý jsem nezkoumal. Tedy nemůžu říct kdy přesně se instance vytváří (při spuštění aplikace nebo při prvním zavolání metody), jaká je její životnost a jestli při opětovném zavolání se vytvoří nová instance nebo se použije existující (velmi pravděpodobné). Právě z těchto důvodů že nad tím není kontrola to jako statickou metodu nedoporučuji používat a doporučuji vždy explicitně vytvářet novou instanci formuláře.

"kdo to za vás udělá" - udělá to samozřejmě prostředí CLR na základě zkompilovaného kódu, jak jinak.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback