Analýza audio souborů   zodpovězená otázka

VB.NET, DirectX

Zdravím,

snažím se vytvořit audiopřehrávač. Pracuje díky DX a zatím se mi daří, potřebuji však radu ohledně jednoho tématu:

Většina známých hudebních přehrávačů umí vizuálně znázornit průběh datového toku audia. Jakýsi VU metr (indikátor vybuzení). Chtěl bych tuto ozdůbku do svého projektu také umístit, ale nevím jestli si s tím DX poradí a jestli ne, tak kde získat další info.

Předem díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Našel jsem knihovnu FMod. Zdá se ideální, ale nejde mi naimportovat do Visual Studia. Napsal jsem si na fórum na jejich domovské stránce http://www.fmod.org/ a čekám na odpověď.

Pokud máte někdo podobnou zkušenost, ocením připomínku.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

FMOD SoundSystem je samozřejmě nativní Win32 knihovna, tudíž na ní nelze přidat referenci přímo. Veškeré definice API ze kterého se skládá FMOD (pro C# 1.0 - Visual Studio .NET 2003) naleznete ve složce "C:\Program Files\FMOD SoundSystem\FMOD Programmers API Win32\api\csharp".

Pro Visual Basic jsou to bohužel definice pouze pro verzi 6.0.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zkus se trochu pošťourat v knihovně bass ( http://www.un4seen.com/ ).

Je tam ke stažení i verze pro .net 2.0 a jsou v tom manuály včetně příkladů i pro "náš" VB 2005. Zkusil jsem si to nainstalovat a otevřel jeden z příkladů a to, co asi hledáš, tam je (jak klasický "VU metr", tak i grafické znázornění průběhu intenzity celé zvukové stopy (jako se to používá např. v střihových programech).

Přeji Ti mnoho úspěchú a pak dej vědět, jak to dopadlo a stojí-li to za něco.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Velký dík za Tvůj příspěvek, už jsem rozchodil první pokusy a nejspíš si s tím budu hodně dlouho hrát, protože tato knihovna toho umí vážně dost.

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback