Databáze nebo textový soubor?   zodpovězená otázka

VB.NET

Pracoval jsem dříve ve VB6 entrprice edition, kde jsem pro výběr dat podle potřeby používal dotazy v databázi Access. Je evidentně možné ve VB.NET použít výběr dat z textového souboru pomocí nějakého cyklu s určitými podmínkami nebo pracovat rovněž s databází. Jde mi o to, který způsob je vhodnější, zejména pokud jde o rychlost, event. o zatížení procesoru.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co se týče rychlosti tak samozřejmě záleží na množství a složitosti dat. Pokud pracujete s nějakými jednoduchými textovými daty, tak rychlost pomocí databázového nebo souborového přístupu bude prakticky rovnocenná.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Na ukládání dat bych asi bez diskuzí zvolil ukládání do databáze, zvlášť pokud je dnes k dispozici SQL Express, u kterého zmizelo omezení na 5 současně běžících dotazů (vzato k MSDE), u ukládání různých konfiguračních údajů bych volil textový soubor neb oještě lépe XML - Framework má solidní podporu ukládání a čtení z XML nebo je dobré použít soubor app.config kam lze ukládat konfigurační údaje velice pohodlně - bez cyklů apod. - viz. pěkný článek na tomto webu ohledně SQL databází.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback