Vícejazyčná aplikace   zodpovězená otázka

.NET

Mám takový to dotaz. Chtěl bych vytvořit více jazyčnou aplikaci, kde budou přeloženy veškeré texty, včetně popisků TabPage v TabControl, popisků tlačítek a podobných detailů. Problém není jak se k těmto vlastnostem dostat, to je poměrně triviální.

Veškeré texty v jednom jazyce mají cca 300 řádek a jazyků bude asi čtyři až pět. Otázka zní, v jakém formátu tyto texty uložit (textový dokument, tabulka, databáze, ...) a jak se na ně elegantně odkazovat a vyplnit s nimi vlastnoti Text jednotlivých komponent podle zvoleného jazyka.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím.

Ja osobne používam dll knižnicu, v ktorej mám všetky popisky, zdá sa mi to najlepšie, ale možno niekto má iný názor. Je možné všetky jazyky mať v jednej knižnici, alebo pre každý jazyk vytvoriť zvlášť knižnicu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

.NET Framework má vestavěnou podporu lokalizace a globalizace. Pro základ postačí pouhé přepisování vlastností ovládacích prvků v návrhovém režimu pro daný jazyk. U formuláře je třeba nastavit Localizable = True a vybrat požadovaný jazyk ve vlastnosti Language.

Protože je toto téma poměrně obsáhlé, doporučuji nastudovat v MSDN:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback