Custom Setting   otázka

.NET

Zdar všem,

pro winforms aplikaci potřebuji nějak ukládat uživatelské nastavení, bylo by fajn, kdyby při Debug i Release soubor s nastaveními pro čtení i zápis byl ve složce s aplikací, stejně i při distribuci aplikace. Neřešili jste už někdo?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Řešilo se milionkrát. Ve složce s aplikací je konfigurační soubor pouze pro čtení. Pro zápis jsou konfigurační soubory jednotlivých uživatelů, ve složce %AppData%\... .

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ano, díky, vím, kde soubor najít a taky mi došlo,

že musím volat Settings.Save, jinak se do souboru

user.config nic neuloží. Není mi jasné, jak je to

s distribucí aplikace, user.config bude muset být

asi přiložen a nainstaluje se do AppData?

Co když budu chtít spustit soubor z flash disku

nebo mít soubor se settings ve sdílené složce

na síti? Jak lze v takovém případě postupovat?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nemusíte, uloží. Všechny VB.NET projekty mají ve výchozím nastavení Save My.Settings on shutdown. Při distribuci je nutné distribuovat pouze to, co je ve složce bin\Release. Soubor .exe.config je pouze šablona pro konfigurační soubory, které se automaticky vytvoří v příslušných složkách, pokud neexistují. Je uplně jedno, odkud se aplikace spouští, protože aplikační konfigurace je pouze pro čtení a uživatelská konfigurace se vždy vytvoří ve složce, kam má uživatel přístup pro zápis.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Mám-li všechna data v uživatelském souboru nastavení, nepřijdu pak o výchozí hodnoty? Vytvoří se nový prázdný user.config bez hodnot? Budu to muset určiě vyzkoušet, v zásadě je mi jedno, kam se to uloží, když to bude fungovat. Opět díky za reakci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Výchozí hodnoty jsou uložené v souboru .exe.config (proto šablona) ve složce s aplikací. V příslušných složkách se automaticky vytvoří uživatelský konfigurační soubor právě s těmito výchozími hodnotami.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Už to taky vidím, děkuji za úplné objasnění.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V tom konfiguračním systému je tolik záhad a nejasností, že mi trvalo několik měsíců, než jsem se do toho dostal naplno. Klidně se ptejte dále, MSDN je v tomto směru úplně k hovnu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

no to som doteraz tiež nevedel.

ďalší problém je stačí súbor premenovať a už my settings su nanovo. dá sa nejako vyriešiť.

tak v najhoršou dám prgramu abykontroloval meno suboru.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback