Hodnoty v dropdownlistu   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den, mám spíše takový dotaz. Když přidávám hodnoty do tabulky pomocí dropdownlistu, tak se mi pořád ve výběru zobrazují i použité hodno ty, nejde tomuhle nějak zabránit?

Potřeboval bych navést jak bych to měl asi dělat, nebo kde hledat...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

DropDownList se přeci nejdříve musí nějakými hodnotami naplnit, takže pokud se Vám v rámci DDL zobrazují nechtěné hodnoty, tak DDL špatně plníte.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mám tabulku, tam mam jmeno a ucast. Vyeru dropdowlistme jmeno a dam treba ucast a ulozim...ale nechci abych pri dalsim vlozeni mohl zase vlozit stejne jmeno......

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak si při každém dalším načtení DDL ze seznamu již použité jméno vyhoďte - to přeci není nic složitého. Pokud jste již zvládl vše napsat až sem,tak takováto malichernost pro Vás bude hračkou..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

nenapadá mě jak na to právě...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak v tu chvíli přeci znáte hodnotu daného záznamu, tak přeci není tak těžké najít takový řádek v rámci DDL a prostě ho odebrat. Nicméně mi přijde, že máte špatně postavený již koncept, protože jinak byste se do takovéto situace nedostal...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No právě že je problém tento řádek najít...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já myslím,že problém není v řádku...

Tak pokud to nejde takto, tak existuje další řada způsobů. Například můžete upravit DB backend a při každém vložení daného záznamu, provést rebinding DDL, aniž byste načetl všechny položky (nejlépe upravit dynamicky where klauzuli) nebo něco podobného..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, pokoušel jsem se hledat jak na ot, ale neuspěl jsem...Nebyl by prosím například nějaký odkaz kde bych se mohl dozvědět jak na to?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Napadlo mě použít DISTINCT, myslíte že by to touhle cestou šlo?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V databázi si t oošetřím složeným klíčem, ale nevím jak ot ošetřit programově :( Opravdu bych Vás požádal o radu...jedná se o diplomovou práci a o poslední problém...bohužel mě tlačí čas :/

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback