otevírání pdf nebo docx ve VB8   otázka

VB.NET

Ahoj,

jsem začátečník co se týče programování a řeším jeden problém. Začala jsem pracovat na projektu ve Visual Studiu (2008) a nejde mi otevřít pdf ani docx přímo v okně programu. Zatím mám nastavené jen tlačítko, po jehož stisku se otevře samostatný dokument, ale v případě, že budu vypalovat výsledný program na CD, tak tohle nebude fungovat.

Neporadil by mi prosím někdo jak to mám provést, abych mohla program vypálit na CD a přesto nebyl problém s otevíráním dokumentu? Popřípadě jak nastavit, aby se dokument neotevíral zvlášť, ale přímo v okně programu?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

PDF by mělo jít zobrazit přímo uvnitř Internet Exploreru, tedy v komponentě WebBrowser.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zapoměla jsem ještě zmínit že to musí jít bez použití internetu. Ale děkuju za reakci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

na webbrowser neni potreba internet, ale v kazdem pripade potrebuje mit nainstalovany acrobat reader. Bez acrobat readeru je tady ukazka

http://www.codeproject.com/Articles/3745...

pro ten docx to bude obdobne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Acrobat reader mám. Zkoušela jsem ještě vyhledávat na internetu nějaká možná řešení a použití webbrowseru. Při použití

WebBrowser1.Navigate("C:\ZRL.pdf")

mi ovšem vb hlásí chybu.

Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu.

Nevím co v tom dělám za chybu

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Proč se vůbec snažíte něco dělat, když si neporadíte s takto triviální chybou?! Co až dojde k FileNotFoundException, protože tam zcela jistě cpete cestu natvrdo?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mohu to nechat jak to ted mám a jak to funguje a spokojit se s tím, že mi to aslespoň nějak jde i když by se nad tím programátor pokřižoval, nebo se mohu pokusit zlepšit. Ve škole mi to takto jistě projde a nemusím to už víc řešit.

Ano, uznávám, že nemám základy. Musela jsem do toho skočit a rychle začít rovnou vymýšlet, i když se pak zarazím na trivialitách. Tento web jsem zkusila, protože tu v diskuzi byly věci, se kterými bych si naopak poradila já, ale omlouvám se, jestli Vám moje hloupost zkazila den. Pravdou je, že pokud si poradím sama, tak to pro mě bude přínosnější. Jen doufám, že pak nebudu reagovat obdobným způsobem jako Vy. Přeji hezký den

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback