Bezpečnost dat - databáze (sqlite)   otázka

VB.NET

Mám dotaz.

Přesedlal jsem ve VB NET nejdříve z Access na SQLCe, nyní z duvodu jednodušší distribuce na SQLite.

Pokud zahesluji silným heslem databázi sqlite, mohu ji považovat za bezpečnou, anebo je potřebné šifrovat i samotné údaje?

Textové informace lze zašifrovat zcela jednoduše, ale mám na mysli naskenované dokumenty (soubory *.jpg). I ty lze zašifrovat, ale je to již o něco složitější.

Jaký máte názor?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

z duvodu jednodušší distribuce na SQLite

Zkopírování asi deseti souborů do stejné složky s aplikací vám nepřijde dostatečně jednoduchá distribuce?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Takhle stačí jediný. I pro uživatele je to přehlednejší.

Ale jaký máte názor na to zabezpečení?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Uživateli je zcela lhostejné, kolik souborů aplikace obsahuje, tudíž migrace z SQLCE na SQLite byla z tohoto důvodu naprostý nesmysl.

Co se týče zabezpečení tak u SQLite nevím, ale SQLCE může být zašifrována celá a data v ní tudíž není třeba šifrovat zvlášt. To považuji za nejbezpečnější řešení. Otázka je, kam ukládat to heslo. Prostý text v connection stringu nepřipadá v úvahu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Heslo v connection stringu neuvádím.

U mne to vypada asi takhle:

password = decrypt("+0BD6r9Gd9eL2tptiR0ULzVm8URYSGwtlLcx9MiWodVZBY5xvAp/fTnHSasIr/MB65R5kxWUPTEuJAgvMiU8Sb2tqg2qUKFFXzJDlWAMxazyx2ffcZpP8=")

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A v čem je tedy problém? Pokud SQLite umí šifrování databáze, potom je to plně dostačující a šifrovat to dvakrát je blbost.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To jsem právě nevěděl, jestli to stačí. Jestli to třeba někdo neumí nějak obejít.

Jestli to postačuje, pak mi to celkem dost ulehčí práci. Dík.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback