Klonování objektů za běhu   otázka

VB.NET

Dobrý den,

prosím o pomoc, potřebuji poradit jak kopírovat resp. klonovat objekty za běhu aplikace. Např. si vytvořím obrázek a chtěl bych ho např. 6 x vytvořit znovu (naklonovat), to samé např. u textboxů, tlačítek apod. je nutné aby se objekty skopírovali se vším všudy (stejné vlastnosti)

Nějaké návody jsem na netu našel ale nefungovali ve VB 2012

Předem dík za pomoc, nejvíce by mě pomohla nějaká funkce

která by uměla jednoduše objekty kopírovat

dík

Linuxík

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud třída implementuje rozhraní ICloneable, pak stačí pro vytvoření kopie zavolat metodu Clone. Pokud ne, je nutné ručně vytvořit kopii instance třídy nastavením stejných vlastností nové instance, nebo použít serializaci. Serializovat ale nejde všechno, obzvlášť ne většina ovládacích prvků (TextBox atd.).

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Můžeš prosím uvést nějaký příklad, z tohoto mi to není moc jasné, díky :)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Laskavě mi přestaňte tykat. Příkladů na ICloneable je na Internetu požehnaně a kopírovat je sem by bylo nošení dříví do lesa.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback