Více SQL serverů na jednom systému   zodpovězená otázka

Databáze

Dobrý den, lze na jednom systému provozovat více (2) SQL servery?

děkuje a zdraví

Petr

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Záleží na tom, zda-li myslíte dva různé produkty (Microsoft SQL Server/MySQL), nebo různé verze stejného produktu (2000/2005 a komerční/volně šiřitelný).

Každopádně může existovat více instancí stejné verze Microsoft SQL Serveru na jednom počítači.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Alespoň podle Michala Valáška můžete mít na jedné mašině libovolný počet (omezený spíše možnostmi HW) instancí i různých verzí MS SQL (viz např. http://videoarchiv.altairis.cz/Entry/9-s... )

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Dobry den, dekuji za reakce, ze to jde jsem nekde cetl, chtel jsem se jen ubezpecit a znat nazor zkusenejsich.

Jinak mi jde dve instance MS SQL 2005, pripadne 2005 + 2008.

Mam dve intranetove aplikace, na jednu pristup pouze z LAN, druha WAN, pocet pristupu neni kriticky.

Zdravi Petr

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Abych to shrnul :). Instalovat více instancí SQL Serveru je. Nejdříve nainstalujete první instanci, nastavíte jí třeba jen pro přístup z lokální sítě. Pak druhou (jako named instance http://www.mssqltips.com/tipImages/1048_... ) a opět nastavíte přístup. Doporučuji je nastavit pro přístup z TCP/IP každou na jiném než defaultním portu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback