čtení souboru,chyba   otázka

VB.NET

Ahoj,zkoušel jsem předělávat starší program a vlastně jsem se dostal k jeho celemu přepsání.Má fungovat tak že sám obsahuje několik formulařu a kdyš ho vypínám má zapsat co sem psal v textovem formulaři,co sem nakreslil za obrázek...

ale on pouze vyhodí hlášku kterou neumim přeložit

Could not find file 'C:\hyberfilepsani.txt'.

 Sub New(ByVal filename As String)
        'otevřít soubor pro čtení  
        r = New IO.StreamReader(filename, System.Text.Encoding.UTF8)
    End Sub

Jedná se o kod z tohoto webu přesněji z článku o OOP

Ale dost možná bude chyba u mne,snažím se uložit "kreslící tabuli" také z tohoto webu.Jdu na to asi špatně jen nevim kde je chyba.Soubory do kterých ukádám je více a každý má jiný název.

Předem děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

tak ta chybová hláška je celkem jednoduchá - program nemůže na disku nalézt Vámi zadaný soubor, proto jej také nemůže otevřít ke čtení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji,tak jsem doplnil onen soubor,vtip je v tom že předtim program "šel" hlasil chyby a sem tam kolaboval ale šel...po přidání toho souboru(je mimo program on z něj jen čte a zapisuje) se program tváří že se spustil ale není nic vidět to znamená není ikona v liště ani není nic vidět,žádný formulář...nevíte čim to je?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohužel momentálně u sebe nemám křišťálovou kouli a obávám se, že ji nebudou mít ani ostatní návštěvníci - proto Vám těžko někdo s tak obecně položeným dotazem bez znalosti kódu pomůže.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

omlouvám se zase sem bl zbrklý,ale situace se zase změnila,pokud se pokusim program spustit a (jelikož se nic neděje) počítač uvedu do režimu spánku,zobrazí se klasická hlačka jesli chci pokračovat že je v programu chyba... Podstatná otázka ja proč až po "probuzení" PC ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback