Kalendář   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, Komponenty

Dobrý den, potřeboval bych popostrčit:) Umístil jsem na stránku prvek Calendar a potreboval bych načíst označené datum a dát ho do labelu (datum budu načítat přes Visual Basic). Problém je v tom, že se mi něják nedaří hodnotu načíst. Když jsem dělal windows aplikace pod VB tak například prvek DateTimePicker má klasicky hodnotu Value. Zde jsem ale nic takového nenašel. Můžete mě prosím popostrčit:)

Moc děkuju:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak už jsem to vyřešil:) Můj problém spočíval v tom že jsem datum sice získal, ale neuvědomil jsem si že si ho musím někam uložit, protože pak proběhne refresh stránky (musím si zvykat, dělal jsem ve VB form aplikace) :)

Jinak řešil jsem následující:

ná stránce je 1 kalendář,2 tlačítka (datumOd,datumDo),a 2 labely (pro zápis dataOd a dataDo). vyberu si datum v kalendáři,stisknu tlačítko datumOd nebo datumDo a do příslušného labelu se datum uloží. Pak už s tím jde pracovat dále (v mém případě budu datum dosazovat do proměnné sql dotazu).

K uložení jsem využil viewState (viz kod níže). Jak už jsem řekl s tvorbou stránek teprve začínám a proto bych uvítal kdyby mi někdo zkušenější kód zkritizoval, abych se dozvěděl zda jsem to vyřešil správně nebo zda se to řeší něják jinak (elegantněji) :)

Díky:)

Partial Class aplikacePridelovani_vystupy
    Inherits System.Web.UI.Page















    Protected Sub tlacitkoDatumOd_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles tlacitkoDatumOd.Click

        Dim datumOd As Date = ViewState("hodnotaKalendare")
        ViewState("datumOd") = ViewState("hodnotaKalendare")

    End Sub

    Protected Sub tlacitkoDatumDo_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles tlacitkoDatumDo.Click

        Dim datumDo As Date = ViewState("hodnotaKalendare")
        ViewState("datumDo") = ViewState("hodnotaKalendare")

    End Sub

    Protected Sub Page_LoadComplete(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.LoadComplete
        Dim datumOd As Date = ViewState("datumOd")
        Dim datumDo As Date = ViewState("datumDo")

        Me.LabelDatumOd.Text = datumOd
        Me.LabelDatumDo.Text = datumDo

        Me.Calendar1.SelectedDate = ViewState("hodnotaKalendare")
    End Sub

    Protected Sub Calendar1_SelectionChanged(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Calendar1.SelectionChanged

        ViewState("hodnotaKalendare") = Me.Calendar1.SelectedDate.Date


    End Sub
End Class

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback