Nstaveni prostredi, mozna prikaz Culture   otázka

VB.NET, WinForms

Prosim Vas mam dotaz

pres formular ukladam data do Access databaze - texty, datumy, cisla i desetina, vse mi krasne funguje, ALE

kdyz si na svych ceskych XP nastavim anglicke prostredi (tz. datumy a desetine tecky jsou jine) tak mi prikaz pro ukladani ( vkladam klasicky pres INSERT INTO), vyhodi chybu.

"Nesoulad datovych typu ve vyrazu"

Co mam kde nastavit, aby programu bylo jedno na jakem prostredi je spousten?

V databazi jsou ciselne sloupce natypovany jako Numeric a datumove jako Data/Time.

Diky

Ps: zkusmo jsem nastavil Anglictina (Spojene kralovstvi), kdyz to dam zpet na cestinu, jede vse krasne

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Asi sem na to prisel, musim jeste nechat vyzkouset na jinych PC.

Kdyz jsem ukladal do databaze datumove polozky, tak se mohlo stat, ze uzivatel jeste neznal datum, ktere ma vlozit do ovladaciho prvku a nechal ho tedy prazdne. Jelikoz databaze neumoznuje vkladat do datoveho typu "Date/Time" prazdne hodnoty ani hodnoty "Null" resil jsem to tak, ze pokud byla hodnota prazdna, vlozil jsem do databaze datum 1.1.2999 - a tady byl kamen urazu.

Na anglicke verzi to samozrejme nefungovalo, predelal jsem to tedy na

CDate("1.1.2999")

a uz to, alespon u me doma bezi. Tak jsem zvedav.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback