DataGridView   zodpovězená otázka

VB.NET

Za vydatné pomoci tohoto webu dokážu přečíst textový soubor, přečtená data uložit do databáze, pomocí T-SQL vybrat potřebná data, zobrazit je v ListBoxu, ale za nic na světě nedokážiü tato data zobrazit v DataGridView. Přijdu si jako idiot, ale potřebuji v tomto smyslu nakopnout.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkouším to ještě jednou konkretněji.

Dim con As New SqlClient.SqlConnection("Server=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=objektA;Trusted_Connection=yes;")
    con.Open()
    cmd.CommandText = textsql '"SELECT * FROM dbo.udalost.....
    cmd.Connection = con
    Dim db As New SqlClient.SqlDataAdapter(cmd)
    Dim dc As New DataTable

    db.Fill(dc)
    DataGridView1.Visible = True
    Label8.Visible = True
    DataGridView1.DataSource = dc 

    con.Close()

... v proměnné textsql mám uložený text dotazu (tendotaz pracuje dobře), zobrazení dat z databáze v ListBoxu funguje, ale v DataGridView, zdá se nemám šanci, zobrazí se pouze mřížka DataGridu, která má kupodivu zdá se i počet řádků odpovídající výsledku dotazu, ale buňky jsou prázdné. Poraďte někdo, co mám v kodu špatně. Díky předem

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ještě jednou - moje tvrzení, že data v DGV se nezobrazují se ukázalo jako nesprávné, ale jen náhodou. Když jsem si rozšířil mřížku, data se objevila, ale ...

V tabulce Properties - Columns - (Collection) mám v následujícím okně nastaveny 4 sloupce tabulky, kde mohu jak všichni ví, nastavit šířku, zarovnání, fonty a pod. To je všechno pěkné, funguje to, ale data se objeví až v následujících čtyřech sloupcích, tedy ve sloupci 5,6,7 a 8.

Chyba tedy zdá se nebude v kodu, ale v nastavení GataGridView. Bohužel se mi nedaří to nastavit správně.

Poradí někdo ????

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak ještě jednou, naposledy. Konečně jsem po dlouhém strádání problém vyřešil.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback