FormView a formátování textu   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den, něják nemůžu přijít na to jak přistupovat k jednotlivým textboxů, které jsou ve formViewu (jsou 2 - nadpis a příspěvek). Chtěl bych na svojí stránce upravit vkládání příspěvků tak, že nad formView umístím pár tlačítek na formátování textu (nový řádek, tučně a kurzíva) a mělo by to fungovat tak, že například pokud uživatel zmáčkne tlačítko nový řádek, VB kod si veme aktuální text napsaný v textboxu a na konec připojí příslušnou značku. Problém je že nevím jak se k textobxům které jsou součástí formView dostanu. Pokud zadám FormView1. tak se mi už v seznamu neobjeví příslušný textbox a jeho vlastnosti.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Musíte použít funkci FormView1.FindControl("TextBox1"). Funkci FindControl má každá komponenta a jelikož tato funkce vrací datový typ Control, od kterého jsou odvozené všechny komponenty, musíte použít přetypování.

'VB.NET
Dim TextBox1 As TextBox = CType(FormView1.FindControl("TextBox1"), TextBox)

'C#
TextBox TextBox1 = (TextBox)FormView1.FindControl("TextBox1");

Pak pracujete již s proměnnou TextBox1, která reprezentuje danou komponentu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

To je přesně to co jsem potřeboval, děkuji:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A ještě bych měl jeden, s tímto související, dotaz. Můžete mi prosím poradit jak zjistit aktuální pozici kurzoru v textboxu? Jde mi o to že vím jak html značky pro formátování vkládat na konec textu, ale nevim jak umožnit uživateli je vložit například do prostřed textu podle toho kam v textboxu klikne:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tohle musíte ošetřit pomocí javascriptu, nastudujte si, prosím, fungování ASP.NET, HTTP a HTML. Kdybyste tomu rozumněl, tak se na tohle nemůžete zeptat. Tyhle věci obecně se řeší v prohlížeči javascriptem, kód ASP.NET běží na serveru.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback