Problem pri inštalácii programu   zodpovězená otázka

VB6/VBA

Problém pri inštalácii programu z VB6 (standardný inštalátor) na WIN Vista. Pri inštalácii hlási chybu so súborom MSDART.DLL. (nebol nájdený) Keď som to inštaloval na mojom notebooku s Vistou nebol žiadny problém u známeho sa toto vyskytlo. Za pomoc ďakujem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To by asi chtělo trochu popsat, co ta aplikace dělá, proč vlastně soubor MSDART.DLL potřebuje, vystavit script toho "Package and deployment" udělátka a tak. Takhle od boku Vám těžko někdo poradí.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zkuste nainstalovat nejnovější verzi MDAC (Microsoft Data Access Components) případně nechat stáhnout všechny chybějící aktualizace pomocí Windows Update.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

JE to štandardný VB6 program na zostavenie a tlač tlačív umožňuje ale prezerať nejaké DBF súbory čiže inštalujú sa aj nejaké súbory na databázy ale doteraz išlo všetko bez problémov na našom notebooku s Vistou takisto bez problémov súbor msdart je v adresári windows\system32\ neviem prečo sa na tom počítači nenachádza...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pozeral som na stránkach Microsoftu MDAC 2.8 je, ale len po XP neviem či to môžem spustiť aj na Viste. Verzia msdart.dll na viste má číslo 6.0

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tu je presná hláška z WIN VISTA (česká verzia) pri inštalácii :

Vstupny bod procedúry v load library sa nepodarilo v dynamicky propojované knihovne MSDART.dll nalézt

Následne ešte v angličtine zahlási chybu s knižnicou MSADOX.dll

pravdepodobne ak dôsledok predchádzajúcej chyby.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkoušel jste nainstalovat ten MDAC?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neskúšal nemám priamy prístup k počítaču a bojím sa to známemu odporučiť keďže to nie je priamo určené pre VISTU keď neviem čo to urobí. Kdesi na stránkach MS som sa dočítal že DAC pre VISTU je súčasťou OS a nie je samostatne prístupný, obsahuje vraj kompletné funkcie ako MDAC pre predchádzajúce OS + ďaľšie navyše. MDAC je v aktuálnej verzii 2.8 ale len pre XP a staršie.

Navyše ten súbor MSdart.dll je v OS prítomný má rovnakú veľkosť a dátum ako na mojom notebooku.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Chcete-li problém vyřešit, tak neuvažujte nad hovadinami a to MDAC tam nainstalujte (v nejhorším případě to nepude nainstalovat). Pokud se nebojíte na Windows Vista nainstalovat program psaný ve Visual Basicu 6.0 z roku 1998 tak se nemusíte bát ani MDAC.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přesně tak. I když MDAC je součástí Visty (i XPček), tak kdoví, co může být špatně. Jinak, na MDAC existuje component checker, třeba to pomůže diagnostikovat problém.

http://www.microsoft.com/downloads/detai...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pomohlo natvrdo prekopírovať súbor dll a bolo všetko v poriadku. Ďakujem všetkým za snahu o pomoc...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback