pageindex   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo neporadil. Mam vytvořenej FormView a v něm se mi zobrazuje určitý řádek dat z tabulky.Pomocí DropDownListu si vyberu řádek který chcu zobrazit ve FormView. Nastavuji to přes Pageindex v C#. Ale problém je v tom jak udělat aby ten vybraný řádek zůstal nastaven ve formView natrvalo dokud nevyberu v dropdownlistu zase nový. Při vypnutí a opětovném zapnutí stránek se vždy zobrazí ve FormView první řádek tabulky (a ne ten co jsem předtím vybral v dropdownlistu).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Uložte si hodnotu do profilu nebo do cookies a pak ji zase načtěte (třeba v události Form_LoadComplete):

// načtení
if ((!this.IsPostBack) && (Request.Cookies["selectedRow"] != null))
    this.formView.PageIndex = Convert.ToInt32(Request.Cookies["selectedRow"].Value);

A uložte při vybrání nové hodnoty:

// uložení a nastavení data expirace cookie, aby se nesmazalo s vypnutím prohlížeče
Response.Cookies["selectedRow"].Value = this.dropDownList1.SelectedValue;
Response.Cookies["selectedRow"].Expires = DateTime.Now.AddMonths(1);

Nastudujte si, jak cookies fungují, bez těchto základních znalostí těžko můžete psát webové aplikace.

Doporučuji tento článek: http://www.aspnet.cz/Articles/8-susenky-...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

mockrát děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback