WPF - Binding, IsEnable na více tlačítkách   otázka

WPF

Zdravím.

Mám okno s vícero tlačítky (20).

Všechny kromě jednoho mají být zmražené (!IsEnable) pokud je vlastnost(dejme tomu Zmraženo definována v .cs souboru okna) nastavena na true..To jedno jiné tlačítko ovládá prop Zmraženo...

Vím jak nastavit binding na IsEnable a Zmraženo, ale nevím jak to udělat u všech tlačítek(nějak šikovně najednou, abych se neustále v kódu neopakoval).

Navíc tlačítka mají i jiné bindingy na vlastnost IsEnable.

Tedy bych potřeboval zachovat jejich vlastní binding v případě, že Zmraženo==false a jinak je všechny zmrazit.

Jak na to prosím?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je možné všechny ty tlačítka vložit do jednoho panelu, kterému se bude nastavovat IsEnabled samostatně? Pokud rodičovský panel bude IsEnabled=false, pak se bez ohledu na binding tlačítek vše zneplatní.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dát vlastnost IsEnabled na kontejner mě nenapadlo. Možná to bude dobrá cesta, nicméně jediný kontejner, kde jsou všechna tlačítka je základní Grid. Z toho plyne problém ten, že nechci zmrazit to jediné tlačítko, kterým se to ovládá. Toto tlačítko je dosti vrostlé do celé struktury. Takže řešením bude označit IsEnabled všechny kontejnery kolem?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To tlačítko můžete umístit na průhledný kontejner nebo samostatně nad celou strukturu.

A k vaší otázce - moc o problému nevím, zkuste to.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To se bojím, že mi tlačítko někam uplave, když vlastně nebude souviset s tím co má jakoby(v jiné "vrstvě") okolo sebe.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback