ReportView   otázka

VB.NET, WinForms

Dobry den,

rad bych vytvoril report z dat v datagridview, ovsem nemuzu nikde najit prvek report view control.. nevite nekdo, jak ho do VB2008 nahrat (respektive kde ho mam vzit)? Potreboval bych vytvroit report pro tisk ale nevim jak...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro vytváření sestav budete potřebovat Crystal Reports které jsou součástí Visual Studia 2005 Professional a lepší. Ve verzi Express a Standard to jde pouze pomocí SQL Server Reporting Services.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nevím jak ve VS2008, ale v 2005 je mimo jiné možné vytvářet reporty pomocí nového nástroje Microsoftu ReportViewer.

Problém je v tom, že tato komponenta je ve VS k dispozici pouze od verze Standard a víš. Tzn, že Express Edition ji neobsahuje. Mám ale dojem, že je možné její doinstalování formou instalačního balíčku ze stránek Microsoftu (tohle ale nevím jistě).

Nový report pak vytvoříte tak, že jej do projektu přidáte pomocí Add -> New Item -> Report. Soubor s reportem mám příponu RDLC.

Sám tuto komponentu ve svých programech již delší dobu používám. Její využití je možné jak ve WindowsForms tak v ASP.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

MOhl by jste mi poradit, co vše provést aby hotový report, který funguje pod vývojovým prosředím VS2005, šel zobrazit i na jiném PC kde je jenom Framework.

Díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback