pripojeni databaze   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den chtěl jsem vás poprosit o radu. Ve vytvořeném souboru C# .aspx.cs (v ASP.NET) se připojuji k databázi takto:

 System.Data.SqlClient.SqlConnection connection = new System.Data.SqlClient.SqlConnection("Data Source=PETR; Initial Catalog=pujcovna; Integrated Security =True");
        System.Data.DataTable filmy = new System.Data.DataTable();
        System.Data.SqlClient.SqlDataAdapter adapter = new System.Data.SqlClient.SqlDataAdapter();
        adapter.SelectCommand = new System.Data.SqlClient.SqlCommand("Select Nazev from DVD order by Nazev",connection);

       
        adapter.Fill(filmy);

A chtěl jsem se zeptat jestli by neslo nejak udelat aby se bral connectionString s web.config. (abych při věšení stránek nemusel tento connectionstring vsude přepisovat.

Děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Samozřejmě, dostanete se k němu přes třídu ConfigurationManager:

SqlConnection conn = new SqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionStrings("název connection stringu").ConnectionString);

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mockrát děkuji za radu, ale v případě že to změním tak se mi nahlásí velké množství chyb. Jak by tento kód měl být implementován do té části kódu jak jsem vám původně napsal? Prosím o uvedení.

Mockrát děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Předpokládal jsem, že máte ponětí o programování v C#, napsal jsem Vám jen první řádek, zbytek je stejný. Akorát jsem tam už nevypisoval celé namespaces a změnil název proměnné. Doufal jsem, že si kód uzpůsobíte pro svou potřebu.

Správně je to takhle:

System.Data.SqlClient.SqlConnection connection = new System.Data.SqlClient.SqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionStrings("název vašeho connectionStringu z web.config").ConnectionString);

To je první řádek, zbytek Vašeho kódu bude stejný.

Doporučuji Vám, abyste si nastudoval základy C#, nemá smysl, abyste plácal kusy kódy, které Vám kdo poradí dohromady aniž byste věděl, co přesně dělají a jak fungují.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback