Vice hodnot v jednom textboxu?   otázka

VB.NET

Vazeni,

nevim zda titulek presne vystihuje muj problem, ale mohu uvest naprosto konkretni priklad - outlook a telefonni cisla. V popup

menu je x polozek a podle vybrane polozky se naplni prislusny textbox.

Jak to poresit obecne, ja mam zatim v db 4 polozky kam ukladam

vybrane, ale uz vubec nevim jak to menit tak aby se ukladal i text v buttonu a podle neho hledat nebo tak nejak podobne??

Predem dekuji za radu, a pokud by mel nekdo jen nastrel kodu a mohl by ho zverejnit byl bych rad.

Jeste jednou dekuji. Nevim zda jsem to popsal k pochopeni.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

TextBox může mít jen jednu uživatelsky zadatelnou hodnotu (je to jen jeden hloupý obdélíček:) ). Ale každá komponenta má property Tag typu object, do které si můžete uložit, cokoliv chcete.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, četl jsem báš příspěvek asi 5x a stejně si nejsem jistý, jestli chápu, na co se ptáte. Zkuste to pro jistotu napsat ještě jednou a lépe.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobry den,

je mi jasne ze jsem se spatne vyjadril jde mi o to jak je v outlooku u kontaktu reseno zadavani telefonnich cisle, zda se u textoveho boxu meni datasource nebo je to jako pole ... tot muj problem, dik za odpoved ci jen nastin reseni.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No to jste to tedy dovysvětlil. Pořád nechápu, o co jde, natožpak jak je to napsáno v Outlooku.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím, že jsme tázáni na způsob, jak uložit pole (array) do jednoho datového sloupce v tabulce.. (zde reprezentován textboxem). Určitě na to v SQL existuje speciální datový typ, ale mně napadlo trochu jednodušší řešení: Hodnoty ukládejte jako string, který je rozdělený nějakým zvláštním znakem (středník, vlnovka..), takže pole hodnot hruska, jablko, banan, pomeranc se uloží jako "hruska;jablko;banan;pomeranc" a až ho budete chtít opět jako pole, stačí použít funkci str.Split(";")...

Nejsem si jistý, jestli jsem váš dotaz dobře odhadl, ale snad je to správně. :) Určitě existuje ještě lepší řešení, ale tohle taky funguje...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback