mysql   otázka

VB.NET, Databáze

Dobrý den mám takový problém...Dva počítače na jednom mám mysql a z druhého se na něj chci připojit (pomocí vb aplikace) používám tento kód:

dim ip(3) as byte
ip(0) = 111
ip(1) = 111
ip(2) = 111
ip(3) = 111
Conn.ConnectionString = "server=111.111.111.111; user id=root; password=111"
tcpListener = New Net.Sockets.TcpListener(New System.Net.IPAddress(ip), 3306)
Conn.Open()
tcpListener.Start()

ale k serveru se nepřipojí...Mám chybu v kódu nebo je chyba v serveru. Děkuji za připomínky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Podle mě tam ty sva řádky s TcpListenerem nemají co dělat. Abyste mohl využívat MySQL, musíte si stáhnout příslušný MySQL Connector pro .NET Framework a pak se připojit přes ty objekty. Nemáte tady deklaraci proměnné Conn, nevím, jakého je typu.

Hodilo by se také, kdybyste napsal, jakou chybu vám to hází.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

ano connector používám (conn je MySql.Data.MySqlClient.MySqlConnection) a pro připojení na local host aplikace funguje (bez toho tcplistneru). Pokud se však chci připojit na vzdálený server tak to bez onoho tcplisteneru hlásí: "Unable to connect to any of the specified MySQL hosts." a s ním že ipadresa v tomto kontextu není platná(vzahuje se na "tcpListener.Start()")

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Podle mě je tam ten TCPListener zbytečný, veškeré připojování k databázi si řeší sám connector. Nehledě na to, že TCPListener se nepřipojuje někam, ale něco se může akorát připojit na něj. To je prostě úplně něco jiného.

Zkontrolujte, jestli máte správně tu IP adresu serveru v tom connectionStringu. Měl by vypadat nějak takto: http://www.connectionstrings.com/?carrie... , sekce .NET Connector

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

tak to zkouším bez toho listeneru dokonce přesně jak je na těch stránkách (samozřejmě s jinými hodnotami ale pořad to sámé "Unable to connect to any of the specified MySQL hosts." Vypnul jsem veškeré firewlly a stale nic. jinak služba mysql běží - doufám že stačí pouze to...(pro připojení na localhost to stačilo)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohužel tohle je jeden z problémů, kde budete muset pátrat po chybě sám a až ji najdete, tak se pravděpodobně chytnete za hlavu.

Zkuste to konfrontovat s nějakým MySql managerem. Tím zístíte zde je server vůbec z počítače na kterém to testuje dostupný. Pokud ano, víte, že chuba máte v kódu. Porovnejte proto pak kód s příklady a connection string s těmi na výborném serveru www.connectionstrings.com. Napište pak jak to dopadlo :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

je třeba zkontrolovat jestli jsou k MySQL povoleny pripojeni z jineho pocitace nez localhost, pri defaultni instalaci je povolen pouze pristup z localhostu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

bohužel teď budu týden pryč ale jak se vrátím vyzkouším to připojit s tím managerem. Jinak při konfiguraci mysql jsem dával detailed configuration a tam jsem to (alespoň jestli to chápu( povolil. no jinak díky za rady budu se s tím muset poprat... :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback