Autentizace a autorizace   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

dobry den,

chtel bych se zeptat na nasledujici vec. Mam nadefinovane uzivatele, kteri maji mit pristup do webove aplikace (autentizace). Dale mam ve web.config sekce location a authorization kde definuji pristup konkretnim uzivatelum nebo rolim k urcitym castem webu (autorizace). To vse funguje.

Ale chtel bych se zeptat jak zajistit nasledujici funkcnost: jsem prihlasen jako radovy uzivatel, nemam prava pro adresar admin. Pokud kliknu na odkaz, ktery vede do administrativni casti, tak me dle definice ve web.config presmeruje na prihlasovaci stranku. Potud ok.

Ale ja bych chtel aby me to nepresmerovalo na prihlaseni, ale na nejakou dalsi informativni stranku, kde bych vypsal, ze nejsou dostatecna prava pro zobrazeni pozadovane stranky plus nejake dalsi informace co delat pro zpristupneni zatim nepristupne stranky.

Je toto mozne nejak udelat ?

diky za odpoved

Jinak fandim vasemu serveru, jsou tu pekne tutorialy...

John

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nejjednodušší, co mě napadá, je podívat se stránce Login.aspx do parametru returnUrl v QueryStringu a podle toho, ze které stránky jsme sem byli přesměrováni, zobrazit následující hlášku a případně logovací dialog.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diky za odpoved, ale uz jsem to vyresil trochu jinak. Vytvoril jsem si stranku AccessDenied.aspx, ktera se objevi kdyz uzivatel nema prava. Ve web.config jsem doplnil loginUrl="accessdenied.aspx" a v master page jsem dodal control loginview, ktery reaguje na stav prihlaseni uzivatele (anonymous a logged in template).

Takze pokud vyprsi napr. timeout default cookie 30minut tak se pri dalsim pozadavku na stranku zobrazi stranka AccessDenied.aspx a control loginview zmeni template na anonymous. Tim zajistim moznost noveho prihlaseni.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback