Ingres databáza   zodpovězená otázka

VB.NET

Dobry den, viete mi niekto poradit ako sa pripojim na server a databazu Ingres. Mam stiahnuti aj ODBC driver ingres2006-9.2.0-118-gpl-win-x86-DotNet a stale sa mi nedari.

Skusal som pripojenie cez Data.OleDb.OleDbConnection

Aky connection string pouzit?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jestliže jste stáhl a nainstaloval ovladač ODBC, tak se snad nebudete připojovat pomocí OLE DB ne? Na ODBC je speciální jmenný prostor System.Data.Odbc. Seznam připojovacích řetězců pro všechny možné databáze naleznete na:

http://www.connectionstrings.com/

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To co potrebujem staci aj pripojenie OLEDB len neviem connection string.

Na tej stranke som nasiel to spojenie

"Provider=MSDASQL.1;DRIVER=Ingres;SRVR=xxxxx;DB=xxxxx;Persist Security Info=False;Uid=myUsername;Pwd=myPassword;SELECTLOOPS=N;Extended Properties="SERVER=xxxxx;DATABASE=xxxxx;SERVERTYPE=INGRES";"

Ale nejako nefunguje

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na ine db sa pripojim, ale tuto nejako neviem rozchodit. Potrebujem obcas sa napojit na INGRES a urobit jeden select. Nemate niekto skusenost ako na Ingres?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Musít samozřejmě použít ovladač který jse si nainstaloval. Pokud se chcete připojovat přes OLE DB nechápu proč jse si instaloval jiný ovladač.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravim Vas, mam problem pripojenim cez connectionString. Najradsej by som sa na databazu pripojil cez oledb, ale nepodarilo sa mi to. Ak mi viete napisat ConnString, budem velmi rad. Pripadne postup na pripojenie cez odbc. Este som sa nepripajal cez odbc, tak neviem postup. Databaza je na Servery a ja sa potrebujem z mojej aplikacie pripojit ako client a vykonat select aby som si aktualizovat data.

DAKUJEM

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud mermomocí chcete používat OLEDB, pak si musíte najít a nainstalovat ovladače OLE DB pro tuto obskurní databázi, ODBC je vám k ničemu.

Pokud chcete používat ODBC, kód bude prakticky stejný, akorát místo OleDbConnection dáte OdbcConnection, místo OleDbCommand dáte OdbcCommand atd., a místo System.Data.OleDb dáte System.Data.Odbc. Výhodou .NET frameworku je to, že databázový model je obecný.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

- Vytvorte prazdny soubor s priponou "UDL"

- Tento soubor "spustte" (DblClick) -> objevi se okno "Vlastnosti Data Link"

- na 1. zalozce vyberte driver

- na 2. zalozce vyplnte potrebne udaje (server, jmeno, heslo)

- vyzkousejte tlacitko "Testovat pripojeni"

Pokud bude pripojeni uspesne, zatrhnete ulozeni hesla a dejte OK. Obsahem vytvoreneho souboru "UDL" bude connection string, ktery potrebujete. Pokud pripojeni nebude uspesne neco je spatne. Bud jmeno, heslo, nazev serveru (ci instance DB, neznam Ingres), nebo spatny driver. Pokud je DB vzdalena, ujistete se, ze mate spravne nastaveny firewall.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1. Nainstalovat driver Ingres .Net Data Provider alebo .NET Data Provider Community Edition z

http://www.ingres.com/downloads/connecti...

http://www.ingres.com/downloads/develope...

2. Vyvorit Node a nastavit Nazov, IP adresu a Port...

3. VB .Net

Try
	Dim Connection_Ingres = New OdbcConnection
	Connection_Ingres.ConnectionString = "DRIVER=Ingres;SERVER=nazov_node;DATABASE=nazov_databazy;SERVERTYPE=ingres;UID=prihlasovacie_meno;PWD=prihlasovacie_heslo"
	Connection_Ingres.Open()
	Dim cmd As New OdbcCommand("SELECT * FROM tabulkaX WHERE datum IS NULL ORDER BY cislo ASC;", Connection_Ingres)
	Dim reader As OdbcDataReader
	reader = cmd.ExecuteReader
	While reader.Read()                
		Console.WriteLine(reader.GetInt32(0) & ", " & reader.GetString(1) & ", " & reader.GetString(2))
	End While
	reader.Close()
	Connection_Ingres.Close()
Catch ex As Exception
	ZobrazChybu(ex)
End Try

alebo

3.

Try
	Dim Connection_Ingres = New OdbcConnection
	Connection_Ingres.ConnectionString = "DSN=nazov_databazy"
	Connection_Ingres.Open()
	Dim cmd As New OdbcCommand("SELECT * FROM tabulkaX WHERE datum IS NULL ORDER BY cislo ASC;", Connection_Ingres)
	Dim reader As OdbcDataReader
	reader = cmd.ExecuteReader
	While reader.Read()                
		Console.WriteLine(reader.GetInt32(0) & ", " & reader.GetString(1) & ", " & reader.GetString(2))
	End While
	reader.Close()
	Connection_Ingres.Close()
Catch ex As Exception
	ZobrazChybu(ex)
End Try
nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback