Související články v SQL   zodpovězená otázka

SQL, Databáze

Zdravím, tak došlo i na mě, potřeboval bych poradit, jak vybírat z SQL databáze článků, související články. Zkoušel jsem SQL fulltextové hledání pomocí CONTAINS. Jen si nejsem jistý zda-li je to to pravé....

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Něco málo je v mém článku z blogu, je už docela starý. http://www.vbnet.cz/blog-clanek--26-full...

Jinak aby fulltext fungovat hezky pro češtinu (a uměl základní skloňování a časování), je potřeba stáhnout a nainstalovat český stemmer. Želbohu tento stemmer se již nevyvíjí a když jsem ho nedávno potřeboval stáhnout, měl jsem s tím docela problém. Pořádná podpora fulltextu by měla být v MS SQL Server 2008, na který si budeme muset ale ještě chvíli počkat.

Anebo můžete využít nějaký indexovací engine, např. Lucene. Jestli umí MS SQL Server, to ale nevím.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Já to teda nakonec řeším tím fulltextem, ale ta čeština mi tam docela chybí... Dík moc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Podle http://msdn.microsoft.com/cs-cz/library/...,SQL.100).aspx v SQL 2008 podpora pro češtinu není. Snad to někdy doplní... nemáte nějaké supertajné interní informace?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Doufám že ne, to by mě museli zastřelit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No pravda, čeština tam opravdu není, slovenština ano. Doufám, že na češtinu zapomněli pouze v tomhle textovém dokumentu a ne v SQL Serveru 2008. Někde jsem to ale četl a čeština tam byla.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V instalaci SQL Serveru 2008 RC0 opravdu čestina není (ověřeno). jestli bude ve finální verzi se minepodařilo zjistit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback