Jednoduchá aplikace pro zjištění konektivity na síti   zodpovězená otázka

VB.NET

Hezký den,

uvažoval jsem o úplně jednoduché aplikaci testující konektivitu síťových zařízení. Aplikace by např. načetla seznam IP adres ze souboru(textového), poté by zkusila "ping" na tyto adresy a oznámila jak bylo toto "pingování" úspěšné, co se podařilo "pingnout" a co ne. Osobně jsem si na to vytvořil jednoduchý batchfile, který výše zmíněné provede. Zajímalo by mě to ale z pohledu VB.NETu, jak by to bylo složité zmíněnou aplikaci naprogramovat a jak se vůbec VB.NET tváří na aplikace týkající se networku obecně. Díky za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Ve VB.NET je tohle naprosto triviální, pingnutí zařízení na síti je na jeden řádek, je k tomu funkce

My.Computer.Network.Ping

Té zadáte jako parametr, co má pingnout, po jak dlouhém čekání na odpoveď to má vzdát atd. Jde tedy o načtení adres ze souboru (jednoduché), samotné pingnutí (triviální), a o prezentaci výsledků testu (tady se můžete vyřádit).

Co se týče VB.NET a sítí, .NET framework má širokou paletu funkcí, které slouží pro práci se sítí, takže v tomhle problém rozhodně nebude.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Až takhle pozitivní odpověď, pozitivní tedy hlavně pro mě, jsem nečekal. Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback