Job SQL serveru   zodpovězená otázka

Databáze

Dobrý den, už jsem něco podobného řešil zde http://www.vbnet.cz/forum-tema--1091-mon...

Jde o to že potřebuji zkonbtrolovat zda se klienstká aplikace korektně odhlásil nebo spadla. Je to aplikace spouštěná na lokálním PC a databáze je na MS SQL serveru 2000. Chci to řešit tak že klientská aplikace každé 2 minuty provede update jedné tabulky kam zapíše aktuální čas a na SQL serveru se spustí každé dejme tomu 3 minuty procedura která zkontroluje zda ten čas není starší než 3 minuty. Pokud ano provede korektní odhlášení toho daného uživatele. Chci se jen zeptat zda si myslíte že toto řešení je dobrý nápada a pak by mě zajímalo zda nebude server moc zatěžovat když se každé 3 minuty pomocí Jobu spustí procedura. (nejdená se o žádný server složený z přebytečných komponent pro stolní PC ale je to 4 procesorová mašina).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se zapomněl jsem se přihlásit, je to můj příspěvek:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud se jednou za 3 minuty spustí nějaký jeden update nebo něco, tak se nic neděje. Záleží ale, kolik uživatelů bude každé 2 minuty server prudit. Pokud jich je 100, tak to je jako nic, pokud jich je 10 000, tak už by to server mohlo dost zatěžovat, i když jsou to jednoduché dotazy. Záleží, kolik lidí by ho takhle pingovalo a jak moc je zatížen teď. Ale tak strašný traffic by to negenerovalo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji to jsem potřeboval vědět:) Nejedná se o žádný web server kam by přistupovalo spoustu lidí, je to interni firemní server. Konkrétně k této databázi bude přistupovat cca 70 lidí. Celkově si myslim že se na server (ke všem databází a sdíleným adresářům) připojuje maximálně 200 lidí v jeden čas.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak to je podle mě naprosto v pohodě, 200x za 2 minuty pustit nějaký triviální UPDATE a jednou za 3 minuty nějaký složitější.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No těch dotazů je mnohem víc, jedná se o databázovou aplikaci. Updatů z klientské aplikace bude cca 60 a myslím si že to na výkonu ani nepoznám. Spíš jsem měl na mysli jestli to nebude zatěžovat ten Job. Nikdy jsem to nepoužíval, takže nevím jaké má nároky:) Všiml jsem si totiž že tam už několik jobů je ale ty zálohují databáze a spouštějí se 1x denně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak bude vypadat ten dotaz, který zjistí, že uživatel víc než 3 minuty nepingnul a nastaví ho jako odhlášeného? To bude dejme tomu jeden SELECT, tím se vyberou uživatelé, kteří přestali být aktivní, a pro každý řádek se provede jeden insert do nějaké tabulky? To není nic složitého, záloha databáze trvá dlouho, tohle bude pár sekund. Zkuste si kdyžtak ten dotaz napsat a spustit na nějaké kopii té databáze a podívejte se, jak dlouho bude trvat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Když vše spočítám tak u každého uživatele který nebude déle aktivní (tzn. že mu spande aplikace a hned se znovu nepřihlásí, nic jiného monitorovat nepotřebuji, takže nepředpokládám že to bude víc uživatelů najednou) se provede:

1x Select

2x Update

2x Insert

1x Delete

To znamená 6 dotazů. To by neměl být problém. Spíš mi šlo o to jestli joby jsou dělané na to aby se spouštěli takto často:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím, že to jobům vadit nebude.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuju:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback