Ikona aplikace   zodpovězená otázka

Offtopic, Grafika

Dobrý den, právě řeším ikonku mojí aplikace a narazil jsem na jistý problém. Našel jsem si několik free ikonek na netu, jenže jsou ve formátu bmp nebo jpg. Nevíte jak je jednoduše převést na ico? Zkoušel jsem bmp otevřít ve visual studiu, nastavil jsem velikost 64x64 , ve vlastnostech přepsal koncovku na ico a uložil. Když ikonku otevřu z windows tváří se jako ico ale v projektu mi bohužel nejde použít. Dá se ikonka korektně převést bez instalace nějákého dalšího software (tzn. pomocí visual studia nebo aplikací které jsou běžnou součástí instalace windows xp)?:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Existuje spousta editorů ikon včetně těch zdarma. Jinak není problém zkopírovat obrázek BMP/JPG do schránky (např. v Malování) a v editoru ikon z Visual Studia ho vložit do připravené ikony. Problém bude v tom, že se pravděpodobně ztratí informace o průhlednosti a ikona potom vypadá hnusně. Přejmenovávat BMP na ICO a spoléhat že to bude fungovat je samozřejmě zhovadělost, protože oba formáty jsou různé...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Bez instalace dalšího software to pokud vím nejde, Malování možná ICO umí (jistý si tím nejsem), ale v XP z něj bůhvíproč odebrali podporu průhlednosti (ve Windows 98 tam tuším že byla, ale tam zase nebyla podpora pro formát ICO).

Úplně nejlepší je zkusite nějakou freewarovou aplikaci, například IrfanView, ten umí ukládat ikony i s průhledností a převede prakticky z jakéhokoliv formátu.

http://www.irfanview.com

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji, mrknu se na to doma. V práci to zkusím s tím kopírováním do VS s tím, že bych si průhlednost upravil ručně. V práci mám totiž ten problém že si nemůžu žádný neschválený a neotestovaný soft nainstalovat. Jednak na to nemám oprávnění a jednak i kdybych to sem něják dostal příjdou mi na to.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nainstalujte si ho do Virtual PC a nikdo na nic nepřijde :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak si ikonku převeďte doma, to přece není problém.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano s tím počítám. Jen jsem myslel jestli na to něco není přímo ve windows:) Doma si na to nainstaluju nějáký freeware:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback