konverze .frm do .net   zodpovězená otázka

VB.NET, Visual Studio, VB6/VBA

Mam dost veci udelanych ve vba 6. Tudis to neni project vb ale samostatne vyplivnute soubory: moduly,tridy a formulare. Da se to nejak jednoduse zkonvertovat do VS 2005?

Resim to tak ze kod z modulu a trid kopiruju pres schranku, ale celé formulaře neumim.

Kazda rada dobrá.

dik

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ve Visual Basicu 2005 by měl být nástroj Visual Basic Upgrade Wizard, který slouží ke konverzi starých projektů z VB 6.0 do VB 2005. Nikdy jsem ho nezkoušel, takže nemohu říct do jaké míry je schopen kvalitně převést starý projekt do nového. Rovněž nevím jestli umí převádět pouze celé projekty nebo i samostatné soubory...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S projekty neni problem, ale samotny .frm mi je zahadou, zrovna mam obsahly form se 3 zalozkami ve vb6 a uz z principu se mi to nechce rekonstruovat v .net. Ale co s tim?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A obtěžoval jste se s tím to vyzkoušet? Upgrade Wizard samozřejmě převede i formuláře, některé věci musíte pak v kódu přepsat, ale jinak vše funguje, frm to převede naprosto bez problémů.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A kolikrát. S kodem neni problem na to staci i schránka, ale objekty formu jsou fuč. Upgrade Wizard neumim spustit jinak nez pres Open viz. http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

Jde to i jinak? Tak aby nevyžadoval projekt, ale jenom frm?

Dik za rady.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Podle mě potřebuje dostat celý projekt, jinak těžko najde externí komponenty a nareferencované knihovny, které se používají. Tyto informace jsou k převodu nutné a jsou právě v souboru projektu, bez něj by se to asi nedalo.

Můžete zkusit celý projekt převést a vytáhnout si z toho pak ty dotyčné formuláře, které potřebujete.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback