Ikony na ploše   zodpovězená otázka

WinAPI

Dobrý den, chtěl bych si napsat jednoduchý program který by po spuštění setřídil plochu: soubor.txt do dokumentu, soubor.jpg do obrázku atd... ale ještě nikdys jsem programově neupravoval plochu a nevim jak k tomu přistupovat,mohl by mi prosím někdo poradit "jak na to"? Jde mi hlavně o to jak zjistim obsah plochy a jak s tim obsahem manipulovat. Nenapadá mě jediné řešení.Nevim kde začít. Děkuji za rady.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ikony na ploše jsou normální soubory schované ve složce někde v profilu uživatele. Cesta k této složce se dá zjistit přes

Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolder.DesktopDirectory)

Pak už je to jenom zjištění seznamu souborů a jejich přesouvání.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Omlouvám se za vyrušení konečně jsem se dostal k programování ale výsledek mne nemyle překvapil.Při spouštění mi to píše "Přístup do...plocha odepřen".Mám profil na heslo ale nepředpokládal jsem že by to dělalo problémy, nevíte jak to obejít? (samozřejmě třeba msgBoxem s požadavkem souhlasu).

Předem děkuji

Trakal R.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback