GridView add rows   otázka

ASP.NET WebForms

Zdravim,nevite nekdo jak udelat moznost pridavani radku do komponenty GridView?

Pripadne zkopirovat data GridView do klasicky html table a k ni potom dynamicky vytvorit rows,pripadne columns.

Diky predem za info.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

GridView je jenom zobrazovátko na data, neumí přidávat řádky atd. Určitě byste se nějak mohl uvnitř komponenty dostat k html tabulce, kterou vytváří (tuším, že využívá komponentu Table).

Ale záleží, odkud do GridView cpete data, nejjednodušší je asi vytvořit si nějakou DataTable, naplnit ji vlastními daty, přidat si do ní kolik chcete řádků, tu pak přiřadit do GridView1.DataSource a nakonec zavolat GridView1.DataBind.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já měl kdysi podobný problém. Vyřešil jsem ho tak, že jsem si v gridview, v template pro Footer vytvořil textboxy a tlačítlo pro přidání. Tlačítkem "přidat" jsem volal SqlDataSource1.Insert(). Nebylo to ale ideální, proto jsem to nakonec řešil také jinak.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No mam na databazovym serveru data a ty potrebuju zobrazit v prohlizeci.Zkousel jsem komponenty co VWD 2005 nabizi,ale nejsem s tim spokojen. Ted resim jak to udelat. Napadlo mne pres sql dotazy klasicky se nejak k nim dostavat, protoze budu potrebovat i filtrovani atd,psal jsem vam maila myslim... Vubec netusim jak jsou prikazy atd. Prosim poradte nekdo.Diky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Komponenty, které VWD nabízí, umí vše, o čem píšete, včetně toho filtrování. Zkuste si pořádně prostudovat můj seriál o ASP.NET na tomto webu, zvlášť prvních pár dílů. Tam je podrobně vysvětleno, jak se dají záznamy přidávat, upravovat a mazat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To jsem vsecko prosel,ale jak jsem jiz psal,s tim co vwd ma,to nepujde dat dohromady,tutorialu jsem prosel uz spousty.

Ted nevim s cim je ted problem,zrovna resim

    Protected Sub Page_Load(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Load
        If (Not IsPostBack) Then
            Dim sqlQuery As String = "SELECT * from HSprin"
            Dim conn As New SqlConnection(ConfigurationManager.AppSettings("CIGMAConnectionString"))
            Dim sda As New SqlDataAdapter(sqlQuery, conn)
            Dim dtData As New DataTable()
            sda.Fill(dtData)

            gvResults.DataSource = dtData.DefaultView
            gvResults.DataBind()
        End If
    End Sub

Pokud to spustim,objevi se:

V aplikaci /WebSite10 došlo k chybě serveru.

--------------------------------------------------------------------------------

Vlastnost ConnectionString nebyla inicializována.

Popis: Při provádění aktuálního webového požadavku došlo k neošetřené výjimce. Další informace o chybě a o jejím původu v kódu naleznete v trasování zásobníku.

Podrobnosti o výjimce: System.InvalidOperationException: Vlastnost ConnectionString nebyla inicializována.

Zdrojová chyba:

Řádek 20: Dim sda As New SqlDataAdapter(sqlQuery, conn)

Řádek 21: Dim dtData As New DataTable()

Řádek 22: sda.Fill(dtData)

Řádek 23:

Řádek 24: gvResults.DataSource = dtData.DefaultView

Zdrojový soubor: C:\Documents and Settings\czismn01\Dokumenty\Visual Studio 2005\WebSites\WebSite10\Default.aspx.vb Řádek: 22

Trasování zásobníku:

[InvalidOperationException: Vlastnost ConnectionString nebyla inicializována.]

System.Data.SqlClient.SqlConnection.PermissionDemand() +46

System.Data.SqlClient.SqlConnectionFactory.PermissionDemand(DbConnection outerConnection) +22

System.Data.ProviderBase.DbConnectionClosed.OpenConnection(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory) +89

System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open() +159

System.Data.Common.DbDataAdapter.FillInternal(DataSet dataset, DataTable[] datatables, Int32 startRecord, Int32 maxRecords, String srcTable, IDbCommand command, CommandBehavior behavior) +118

System.Data.Common.DbDataAdapter.Fill(DataTable[] dataTables, Int32 startRecord, Int32 maxRecords, IDbCommand command, CommandBehavior behavior) +161

System.Data.Common.DbDataAdapter.Fill(DataTable dataTable) +106

_Default.Page_Load(Object sender, EventArgs e) in C:\Documents and Settings\czismn01\Dokumenty\Visual Studio 2005\WebSites\WebSite10\Default.aspx.vb:22

System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) +80

System.Web.UI.Control.LoadRecursive() +49

System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint

Netusite co s tim????

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback