Počítání s Datetime na SQL serveru   zodpovězená otázka

SQL

Ahoj, omlouvám se za triviální dotaz ale něják jsem se na tom zasekl a ani se mi toho nepodařilo moc vygooglit.

Mám tabulku kde jsou uloženy aktualizované časy které tam posílá VB aplikace a já potřebuji zobrazit pouze záznamy u kterých je čas starší řekněme 5 minut. (Pro upřesnění používám MS SQL server 2000 a sloupec s časem je samozřejmě dateTime.)

Trošku jsem s tím laboroval a zjistil jsem, že číslo 1 odpovídá dnu. Tzn. že "SELECT Getdate()-1" vrátí aktuální čas se včerejším datem. Z toho se sice dají spočítat hodiny,minuty a sekundy ale vycházejí poměrně dlouhá desetinná čísla takže údaje jsou značně nepřesné. Tipuji že na to jdu uplně špatně, mohl by mě prosím někdo správně nasměrovat?:)

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

K tomu slouží funkce DateAdd, použití je asi takovéto:

SELECT getdate(), DATEADD(mi, -5, getdate())

Tohle vypíše aktuální čas a čas před pěti minutami (mi značí minuty). Více informací tady:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Btw tak mě napadá, že tady vlastně nemáme fórum o SQL. Tak jsem ho vytvořil, určitě se bude hodit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji, velmi jste mi pomohl:)

Ano fórum pro SQL se určitě bude hodit. Vetšina lidí co začíná programovat se učí právě na databázových aplikací a u .ASP.NET se bez databáze také nedá obejít. Určitě to bude přehlednější než zařazovat příspěvky do OffTopicu:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback