Problem s ComboBox pri zmene udaje   otázka

VB.NET, ADO.NET, WinForms, Databáze

Dobry den,

pracuji na jedne databazove aplikaci a jelikoz jsem ve VB.NET zacatecnik, tak mi nastal jeden z mnoha problemu, ktery momentalne nejsem schopen vytvorit.

Mam formular, ve kterem je TabControl a v nem dva TabPage. Na Tabpage1 mam umisteny ComboBox1 a hromadu dalsich veci, ktere jsou svazany daty z databaze, takze kdyz vyberu v ComboBox1 nejakou polozku, v ostatnich komponentach se mi zobrazi data ze dvou tabulek v databazi pres dva SQLDataAdaptery...

Prekliknu se na TabPage2 a mam zobrazeno to, co jsem vybral v predchozim (respektive, to je predstava).

Problem je v tom, ze po nahrani formulare se mi zobrazi vsechny data, ale ja nemuzu v ComboBox1 zmenit polozku, dokud neprekliknu na TabPage2 a nezmenim neco v ComboBox2... Pote, kdyz se vratim na jednicku, mohu menit data v ComboBox1. Nechapu, jak je to mozne...

Trochu laboruji s tim propojenim tabulek...

Mam nastaveny DataSource na DataSet1 a DisplayMember na Pda.pda_nazev a Value Member u vsech, kde to lze na pda.pda_id...

Trochu se v tom ztracim, protoze ve Visual Basicu .Net vazne zacinam...

Dekuji za odpoved, pokud se najde dobra duse, ktera me navic jeste ke vsemu pochopila...

Ales

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím, že jde o podobný problém, jako se řeší zde.

http://vbnet.cz/forum-tema--1377-tabcont...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback