Pořadí sloupců v DataGridu   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Umí někdo nastavit v datagridu načítání dat z databáze v jiném pořadí.Například v databázi mám 5 sloupců a zobrazit například třetí sloupec v databázi jako první sloupec v datagridu.

Vi nekdo jak na to?

Diky za odpoved

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevím, o jaké komponentě mluvíte, předpokládám, že jde o GridView. Klikněte na něj v design módu, rozbalte malou šipečku, která se objeví, a zvolte Edit columns. V okně, které se ukáže, můžete ručně přesně naspecifikovat, které sloupečky se mají zobrazit, v jakém pořadí atd.

A příště se zkuste trochu zamyslet, když píšete název tématu zde ve fóru - název datagrid data nevypovídá o tom, na co se ptáte.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky moc,to se omlouvám,skutečně se jedná o datagrid. Jenomže problém je následující. Když vypnu položku auto generate columns tak potom už data nejdou zobrazit. Když nechám položku zaškrtlou,tak sice přidám sloupce ve svem pořadí,ale jsou prázdné. Jedině potom z těch co mají data z databáze nakopirovat do těchto definovaných a tamty skrýt. Co myslíte?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Musíte sloupcům nastavit název sloupce, který se do něj má zobrazit (myslím, že to je vlastnost DataField nebo tak něco, komponentu DataGrid neznám, ta je ze starší verze ASP.NET, se kterou jsem nikdy nedělal).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To vubec netusim jak na to.Muzete mne prosim odkazat na nejaky dobry zdroj.Dekuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tady je příklad:

<asp:DataGrid id="DataGrid1" runat="server" CssClass="grid" AutoGenerateColumns="False">
   <Columns>
      <asp:BoundColumn 
         DataField="OrderID" ReadOnly="True" 
         HeaderText="Order ID" />
   </Columns>
</asp:DataGrid>

Vřele doporučuji přejít na ASP.NET veri 2.0, kde jsou komponenty zmodernizované a místo DataGridu je GridView. Pro ASP.NET 2.0 máte velmi podrobné tutoriály tady na webu, o ničem pro starší ASP.NET nevím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jeste takovy dotaz, ten zdrojovy kod pro dataGrid se da pouzit i pro gridview?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vypadá to velice podobně, doporučuji přejít na ASP.NET 2.0 a používat GridView, je novější a lepší. DataGrid osobně neznám, je ze staré verze ASP.NET 1, ve které jsem nikdy nic nedělal.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback