Jak vkládat ukázkový kód   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den,

začal jsem si psát blog, kde bych mimojiné chtěl napsat i pár článků o ASP.NET, ale nějak se mi nedaří udělat to, abych mohl do článku vkládat "ukázky kódu", jako například máte zde. Na vkládání článků nemám žádný editor, ale jen Textbox, kde formátování článků dělám pomocí HTML značek, ale když chci vložit kód, nejde to :( Zkoušel jsem již i textarea, ale ta se mi moc nelíbí. Existuje nějaké jiné a lepší řešení? Popř. jak udělat aby byla i zvírazněná syntaxe. Dík za každou radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, můžete to udělat jako u nás na fóru - samotný kód ohraničíte nějakými skupinami znaků (u nás jsou to tři svislé čáry - roury). Při posílání příspěvku do databáze text článku projdeme, najdeme v něm všechny bloky kódu, a ty obarvíme automaticky. Máme dlouhý seznam klíčových slov, která se zvýrazní modře, dále text v uvozovkách barvíme červeně a komentáře zeleně.

Do článků to mám udělané jinak, protože všechny články píšemem pomocí Windows Live Writeru, napsal jsem si do této aplikace plugin pro vkládání zdrojáků. Visual Studio totiž zdrojový kód uloží do schránky ve formátu RTF i s obarvením, takže tento plugin jen obarvení zjistí a vygeneruje příslušný HTML kód.

Psát to ručně by byla otrava, to by se při množství ukázek kódu v článcích ani nedalo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky za radu, asi vyzkouším ten Windows Live Writer, už jsem o něm slyšel a prý je to nejlepší nástroj pro vkládání článků na blog. díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Budete ale na web muset naimplementovat MetaWeblog API, je tady na serveru o něm také seriál, takže ho můžete použít. Není to ale zas až tak jednoduché.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkusím se s tím nějak poprat, našel jsem zde i přednášku, tuším že jste ji přednášel právě vy, ale už jsem nenašel druhý díl. Pokud se to nepovede, byl mi doporučen FCKeditor. Tak se uvidí :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback