oddělovače,změna formátu buněk u gridview   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Chtěl bych se dovědět, existuje možnost,jak zobrazovaná čísla (data) v integer a string zobrazit tak,že budu mít zobrazeny oddělovače tisíců?

Příklad:

Mám zobrazeno 14536 a chci aby mi gridview zobrazil 14,536 nebo klidne může být oddělovačem tečka.Záleži kde se to má nastavit.

Jak na to? Jak u typu INT a jak u typu string?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Záleží na typu sloupce, ale u obyčejného BoundField máte vlastnost DataFormatString. Pro formátování se používají běžné specifikátory (viz. http://msdn.microsoft.com/en-us/library/... a http://msdn.microsoft.com/en-us/library/... ).

Aby to fungovalo, musíte formát uvést třeba takto: {0:C}, kde samotný formát je jen C (ten zformátuje číslo jako měnu). A ještě je nutné danému sloupci nastavit vlastnost HtmlEncode na False, jinak formátování nefunguje.

<asp:BoundField DataField="Cena" DataFormatString="{0:C}" HtmlEncode="false" />

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

jelikož plním GridView dynamicky,musel jsem použít:

GridView1.Rows(i).Cells(j).Text = String.Format("{0:#,0}", CInt(GridView1.Rows(i).Cells(j).Text))

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Super, tohle jsem přesně hledal !

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback