FileUpload obrázků   zodpovězená otázka

VB.NET, Databáze

Ahoj, dělám si na stránce FileUpload obrázků do databáze. Používám proto kontrol FileUpload.

V SQL management studiu jsem si zkoušel vytvořit kód pro vkládání obrázků do db, vyšlo mi něco takového:

INSERT INTO Files(ID, NazevSouboru, TypSouboru, Obrazek) 
   SELECT 1, '1.jpg' AS NazevSouboru, '.jpg' AS TypSouboru, * FROM 
OPENROWSET(BULK N'C:\1.jpg', SINGLE_BLOB) AS Obrazek;

Nevím jestli to mám dobře, nedokázal jsem si to nějak ověřit - jen vím, že se do db něco uloží :)

Já ale toto chci řešit pomocí aplikační logiky. Jak jsem již psal, mám na stránce kontrol FileUpload a button.

Z fileupload zjistím, jak se soubor jmenujev - na to mám proměnou soubor typu string.

soubor = FileUpload1.FileName.ToString()

Pak mám na stránce SQLdatasource, pomocí kterého vykonávám ten příkaz INSERT.

Jen nevím, jak mám do toho příkazu vložit ten obrázek z FileUpload, to se mi zatím nepodařilo :( a nevím jak mám zobrazit ten jeden, co tam mám :(

SQLdatasouce1.InsertCommand = "ten příkaz"
SQLdatasource1.Insert()

Snad jsem to popsal dobře, díky za každou radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já bych to tam nahrál tímto příkazem, sloupce data nastavte na datový typ varbinary(max).

INSERT INTO tabulka (data) values (@data)

Pak si do komponenty SqlDataSource přidejte do InsertParameters nový parametr s názvem data a příslušným datovým typem, a v kódu mu nastavte jako hodnotu pole bajtů toho souboru, které se dá získat z té komponenty FileUpload (asi ze streamu).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback